פעילות הארגון בשבתות וחגים, יחודית ומיוחדת במינה. כ40% מהתקציב השנתי מיועד לתפעול בשבת עפ"י גדרי ההלכה המחמירים והמהודרים ביותר!

זכינו שמורנו הרה"ג יהושע נויבירט זצ"ל מחבר הספר הידוע "שמירת שבת כהלכתה" התווה במשך עשרות שנים את תפקוד הארגון בשבתות וחגים. לאחר פטירתו הוקמה וועדת רבנים להנחיית ההלכה בארגון. החובשים וכל חברי הארגון מונחים ויודעים כיצד לפעול ולייעץ ע"פ ההלכה.

פנייה בשבת

במהלך השנים נתקלנו לא אחת באנשים שחוו אירועים משמעותיים, אירועי לב וכד' ודחו את זמן הפניה למוקד החובש עד שהגיעו למצבים מסוכנים מאוד ולעתים לפגיעה חמורה ולנזק בלתי הפיך!

חשוב לזכור, שמחללים שבת אף על ספק פיקוח נפש, ובמקרה שיש חשש כל שהוא למצב המצריך טיפול רפואי דחוף, אין לדחות ולהתקשר מיד למוקד החובש!

גוי של שבת

במסגרת הפעילות, הארגון מעסיק "גוי של שבת" איש מקצוע בתחום רפואת החירום, שנוהג את האמבולנס לפי הצורך. הוא מגיע לשכונה בכניסת השבת ושוהה בה עד ליציאתה. עפ"י הוראת רבני הארגון, הוא אינו רשאי לסייע בעניינים שאינם קשורים לתפקידו, כגון טיפול בחשמל וכד' והפעלתו היא רק דרך מוקד החובש.

רופא שבת

הארגון נמצא בקשר קבוע עם מספר רופאים מומחים המתגוררים בשכונה, ובכל שבת רופא אחד משובץ כ- "תורן שבת", במקרה הצורך יש לפנות כרגיל למוקד שלנו והוא יפנה את המקרה לרופא התורן באותה השבת.

חתכים ופציעות קלות

במהלך השבת אנו מקבלים פניות רבות על חתכים ופציעות המתהווים במהלך השבת. יש לדעת שגם חתך "פשוט" הדורש תפירה יכול להיות בגדר "פיקוח נפש" שכן אם אינו מטופל במהלך השעות שלאחר המקרה, קיים חשש רציני לזיהום חמור.

אנו מציעים, במקרה של חתך או פציעה קלה אחרת, לפנות מידית לאחד מהחובשים שלנו ולקבל ייעוץ מקצועי מה לעשות ואיך.

אם אינכם מכירים מישהו קרוב, נא להתקשר למוקד החובש, והם יפנו אתכם לגורמים המתאימים.

פינוי יולדות

במהלך ימי השבוע היולדות פונות בדר"כ לבית החולים בכוחות עצמן למעט מקרים בהם הלידה מתקדמת במהירות ואנו נזקקים לסייע וליילד.

בשבת, עפ"י רוב הענין יותר מסובך, לא יודעים מתי בדיוק לצאת לבית החולים, חוששים לחלל שבת לחינם, ומאידך, יש לדאוג שלא לפספס את הרגע..

ההנחיות הן כדלהלן:

אם צריך להגיע לבית החולים שלא בדחיפות, באופן שביום רגיל הייתם מזמינים מונית או נוסעים ברכב פרטי ולא באמבולנס, גם בשבת יש לנהוג כך!

האמור לעיל, כשמדובר במהלך הריון תקין, ללא דימומים או אירועים חריגים אחרים.

אנו מציעים, לדאוג כבר ביום שישי ולהתכונן עם מספר מונית גוי, יש לשוחח אתו ביום שישי ולסכם על הנסיעה במקרה הצורך ועל גובה התשלום. (להלן מספר של מוניות גוי עם הפרטים הרלוונטים) יש לקחת בחשבון שזמן הגעת מונית הוא בין 15-30 דקות. יש להכין מערב שבת את הכסף בתיק הנלקח לבית החולים.

במקרה של התפתחות צירים סדירים \ כואבים, חשש כל שהוא מלידה שמתקרבת, יש לפנות אלינו בהקדם ואנו נפנה באמבולנס.

מוניות גוי

אנו ממליצים על תחנת מוניות שמופעלת בשבת ע"י אינם יהודים בלבד.

מספר הטלפון בתחנה: 02-538-8744

מחירון שלהם:

פינוי לביה"ח הדסה עין כרם או הר הצופים- 100 ₪

פינוי לביה"ח שערי צדק- 80 ₪

יש להכין את הכסף מבעוד יום במעטפה ולהכניסו לתוך התיק הנלקח לבית החולים.

במקרה שהאירוע התרחש בשבת ללא הכנה מוקדמת ולא הוכן תשלום מראש, נא למסור לנהג את פרטיכם הכוללים- שם, כתובת וטלפון בכדי שלא יווצר מצב שהענין ישכח והנהג לא יקבל את שכרו! לאחר שבת יש להעביר תשלום לתחנה עבור הנהג שביצע את הנסיעה.

זכרו!
כל עיכוב בהעברת התשלום לנהג, שעשה עבודתו נאמנה, גורם לחילול ה', ולנזק עתידי לשאר התושבים…

הבהרות –

במשך השנים שאנו ממליצים עליהם עקבנו ולרוב הם נותנים שירות מצוין ויעיל.

אעפ"כ חשוב לזכור:

  • תחנת המוניות עובדת במתכונת שבת וחג מצומצמת. יתכנו זמני המתנה ארוכים מהרגיל, או מצב בו כל המוניות תפוסות למשך זמן מסוים ואין באפשרותם לספק את השירות בפרק זמן קצר.
  • איננו אחראים בשום צורה שהיא על השירות שהם נותנים.
  • כל האמור לעיל הוא בגדר המלצה בלבד למקרים שאינם מוגדרים כ"מקרה חירום", במקרה חירום, יש לפנות במהירות האפשרית למוקד החובש.
 
Close Panel

Contact Us:

Street Name, FL 54785

Visit our Location

(01) 54 214 951 47

Call us Anytime

Mon - Fri 08:00-19:00

Sat and Sun - CLOSED

Follow Us:

Stay in Touch: