גוי של שבת

פרויקט חשוב ומיוחד לשמירת השבת בהידור.

כידוע "פיקוח נפש דוחה שבת" ואף בספק פיקוח נפש מחללים את השבת ע"י ישראל. ובכל זאת, נטל על עצמו הארגון נטל כבד נוסף של החזקת "גוי של שבת".

מכיון שהארגון עובד בשיתוף פעולה עם מגן דוד אדוםמד"א, שכרנו גוי שהוא מתנדב פעיל במד"א חובש מסור מאוד הרשאי לנהוג באמבולנס חירום.

הוא מגיע לשכונה ושוהה כאן החל מכניסת השבת ועד ליציאתה ומסיע לצוות הקבוע ככל שידרש. הוא כאן תמיד לשירותנו שבתות וחגים שני ימים של ראש השנה ואף בסמוכים ומחוברים לשבת!

זכינו בשכונת "הר נוף" מלבד העיסוק ההתנדבותי בחסד והצלת חיים, גם למצוות שמירת השבת בהידור רב. יה"ר שזכות המצווה תגן על כל תושביה.

חיי חוה

זכינו וזכתה שכונת הר נוף בתושבים ותיקים המתגוררים בה בכבוד.

דא עקא עם התבגרות האוכלוסייה מתקבלות בכל שעות היממה במוקד "החובש" קריאות רבות לסייע למבוגרים הנמצאים במצוקה כתוצאה מירידה בתפקוד.

בפגישתנו עם המטופל ומשפחתו אנו נפגשים לא אחת בבדידות וכתוצאה מכך, בהרגשת חוסר אונים.

החלטנו להירתם למשימה ו"לשדך" בין תושבי השכונה המעוניינים לתרום מעט מזמנם ובין הזקוקים לכך.

לא מדובר בסיוע רפואי, אותו אנו מעניקים דרך מוקד "החובש", אלא בדברים הנוגעים לרווחתו ולנפשו. הכרת הקשיש, כניסה מדי פעם לדירתו לראות שהכל בסדר, לימוד וקריאה יחד, הענקת ביטחון והרגשה שלמישהו אכפת ממנו….

הפרויקט הוקדש לע"נ מרת חוה גוטליב ע"ה, תושבת השכונה עשרות שנים, ולהבל"ח בנה עו"ד שמעון גוטליב הי"ו מתנדב פעיל בארגון "החובש הר נוף".

מוכנות לשעת חירום ופגעי מזג האויר

מלבד הפעילות השוטפת, קיימת יחידת מתנדבים מיוחדת המגויסים בשעת חירום עם רכבי שטח וציוד נוסף. היחידה הוכיחה את פעילותה לאורך השנים בעיקר באירועי שלג כבד בהם היה צורך לשנע חולים וצוותים רפואיים בתנאי מזג אויר קשים ובחילוץ משפחות שנתקעו עם רכבם בשלג בכל גזרות העיר.

המתנדבים עוברים מעת לעת הכשרות רפואיות ומקצועיות הרלוונטיות לאופי פעילותם.

כחלק מההיערכות הארצית לאירוע רעידת אדמה או נפילת טילים שח"ו לא יהיו, עברו המתנדבים קורס סע"ר של פיקוד העורף ובו רכשו ידע ומיומנות בתחום.

היחידה תתפקד בשעת חירום כזרוע הביצוע של הרשויות ובהתאם לכך נערכות כמה פעמים בשנה פגישות עבודה בין מפקד היחידה לבין הגורמים הרלוונטים.

על היחידה מפקד המתנדב הפעיל והמסור ר' שמעון בן שמול הי"ו.

פרויקט רכישת ציוד רפואי מתקדם

הארגון מחזיק בשיתוף מד"א אמבולנס חדיש משוכלל וייחודי המשמש את המתנדבים לצורך פעילות ההצלה. האמבולנס מצויד בציוד החדיש והעדכני ביותר המצוי בתחום רפואת החירום במתאר הטרום אשפוזי וערוך לספק טיפול נמרץ במקרי חירום בעזרת צוות הפרמדיקים המקצועי והמסור, ובגיבוי רופאי הארגון.

הארגון מצייד כל מתנדב במכשירי החייאה מתקדמים "דפיברילטורים" קטנים ניידים ונוחים לשימוש, ובמהלך השנים ניצלו חייהם של רבים מתושבי השכונה שנתקפו בדום לב.

בבתי הכנסת ובמקומות הציבוריים בשכונה הותקנו ארונות ציוד ובהם מכשירים כאלו והכל מתוך מטרה לצמצם את זמן ההגעה אל החולה ולהציל את חייו.

עם ההתקדמות בתחום איכות הציוד הרפואי ושכלולו אנו נדרשים מעת לעת להחליף ולשכלל את הציוד שלנו, כמו כן יש צורך לרכוש ציוד חדש במקום זה שהתבלה.

 
Close Panel

Contact Us:

Street Name, FL 54785

Visit our Location

(01) 54 214 951 47

Call us Anytime

Mon - Fri 08:00-19:00

Sat and Sun - CLOSED

Follow Us:

Stay in Touch: